Przejdź do treści

Windsurfing to nasza pasja!

Szkoła Surfing Nowe Guty działa od 18 czerwca 2014 r. Powstała, bo była między nami miłość do siebie oraz do ruchu i od chwili, gdy się poznaliśmy obie niosą nas na swoich skrzydłach przez życie. Wodne znaki zodiakalne – Ryby i Wodnik nie mogły wybrać innego żywiołu jako swój jak tylko wodę. Windsurfing stał się naszą pasją od pierwszego momentu, gdy tylko stanęliśmy na deskę.

Chcielibyśmy, abyś i Ty pokochał tak jak my te silne podmuchy wiatru, falę łaskoczącą Cię po piętach, a nawet plecach, abyś odkrył, że to, co zdaje się być niemożliwym jest w zasięgu Twojej ręki- wszechobecne poczucie wolności            i spełnienia. Znajdziesz to tutaj – w Nowych Gutach, małej wsi koło Orzysza nad Śniardwami- największym jeziorem w Polsce. Jego powierzchnia, głębokość oraz wiatry stwarzają idealne warunki do uprawnia tego sportu.

Windsurfing jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń wiekowych, może stać się sportem całego życia.
Dowodem na to jest ponad 80-letni Alik, który wytrwale daje się ponieść wiatrowi i fali, wciąż nad nimi panując. Może kiedyś Ci go pokażę.

Jeśli choć przez chwilę poczułeś, że chciałbyś nas spotkać, czekamy tutaj na Ciebie, na małej Plaży za Wiatrakiem. Mieszkamy w przyczepie wraz z naszymi synami. Nasza pasja staje się częścią ich życia i już wspierają nas w pracy. To wszystko brzmi jak bajka, lecz bajką nie jest. Rzeczywistość tutaj, choć czasem trudna, daje nam dużo radości z bycia ze sobą, drugim człowiekiem i naturą.

Przyjeżdżając tutaj, staniesz się częścią tej historii.
Pomożemy Ci zrealizować Twoje marzenie o pływaniu na windsurfingu

Bardziej formalnie...

Wojtek

Jestem absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej i jeszcze kilku innych. Ukończone fakultety to pedagogika ogólna, oligofrenopedagogika i wychowanie fizyczne. Przez wiele lat pracowałem na obozach rowerowo-kajakowych zdobywając doświadczenie w obsłudze turystów i organizacji czasu wolnego. Ratownik i sternik motorowodny, przewodnik po Kompleksie Puszczy Piskiej, instruktor windsurfingu i pływania.

Pogodny, towarzyski, cierpliwy, dla bliskich (mimo wieku) nadal Wojtuś. Ciągle mam mnóstwo pomysłów i żartuję przy byle okazji. Uwielbiam pracę z dziećmi, a dzieci swojego trenera. Obecnie pracuję jako opiekun w internacie i nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach koło Pisza. Przez wiele lat trener w klubie „MKS” ROŚ Pisz, który ma ponad 30-letnią tradycję i wychował wielu pływaków. Lubię ład i porządek.

Ewelina

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie o kierunku turystyka i rekreacja, zarządzanie i organizacja w turystyce, hotelarstwie i gastronomii, a także filologii angielskiej. Podobnie jak Wojtek przez wiele lat pracowałam na obozach rowerowo-kajakowych, więc temat obsługi turystów i organizacji czasu wolnego nie jest mi obcy.
Pilot wycieczek, przewodnik po kompleksie Puszczy Piskiej, ratownik WOPR, instruktor windsurfingu i pływania, animator czasu wolnego.

Poza sezonem jestem nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. Obecnie przeprowadzam moich uczniów przez świat języka angielskiego ogólnego oraz zawodowego oraz hotelarstwa. Prowadzę też w Piszu wraz mężem Szkołę Pływania „DRAGONFLY” dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajęcia Aqua Fitness. Ostatnio zdobyłam uprawnienia międzynarodowego nauczyciela jogi. We wszystkich wymienionych obszarach nadal się kształcę i rozwijam.

Wśród moich pasji wymienię zamiłowanie do świadomego ruchu, spontanicznego tańca i psychologii. Całą uwagę koncentruję na człowieku w ujęciu holistycznym. Gdy mam wolny czas ćwiczę, czytam książki, koloruję mandale. Gdy tylko nadarzy się okazja maluję dzieciom buzie. Modeluję też dla nich różne rzeczy z kolorowych baloników. Jestem przekonana, że sukces leży w naszych umiejętnościach, a jakość zawsze się obroni. „Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu”. Wierzę, że ludzie nie są z natury źli i ,,jeżeli możesz o czymś marzyć, możesz tego dokonać’’.